Mitriţă a înscris pentru PAOK Salonic în Conference League

Vineri, 17 Septembrie 2021, ora 08:44
2207 citiri
Alexandru Mitriță FOTO paok.gr

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi la care evoluează Alexandru Mitriţă, a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Lincoln Red Imps, într-un meci din grupa F a Conference League.

Mitriţă a înscris un gol în minutul 56. Celălalt gol a fost marcat de Akpom ‘45+2.

Alexandru Mitriţă a jucat până în minutul 73.

În grupa E, Slavia Praga, cu Nicolae Stanciu pe teren din minutul 69, a învins cu scorul de 3-1 echipa Union Berlin. Au marcat Bah ’18, Kuchta ’84 şi Schranz ’88 pentru Slavia, rezpectiv Behrens ’69 pentru oaspeţi. În minutul 40, de la Union Berlin a fost eliminat Jaeckel.

În grupa G, Tottenham a remizat în deplasare cu Rennes, scor 2-2. Au marcat Bade ’11 (autogol) şi Hojbjerg ’76 pentru Tottenham, respectiv Tait ’23 şi Laborde ’72 pentru Rennes.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...