Mirel Radoi: "Am castigat o repriza si am pierdut o repriza". Ce spune despre plecarea sa la Universitatea Craiova

Miercuri, 11 Noiembrie 2020, ora 21:45
4561 citiri
Mirel Radoi

Selectionerul Mirel Radoi a declarat miercuri seara ca nationala Romaniei avea nevoie de victoria cu Belarus, scor 5-3, intr-un meci amical disputat la Ploiesti.

"Cred ca am castigat o repriza si am pierdut o repriza. Aveam nevoie de aceasta victorie, moralul este importat, era nevoie de aceasta descatusare. Nu e dezamagire ca am primit trei goluri, dar este o problema. Insa ma bucur ca am vazut o reactie a jucatorilor, ca am reusit sa fim calmi, dar asta nu inseamna ca trecem cu vederea alte probleme", a declarat Radoi la Pro X, conform news.ro.

Intrebat daca va pleca la Universitatea Craiova, Radoi a raspuns: "Nu vreau sa discut despre altceva, sunt la echipa nationala, altceva nu am ce spune. Eu sunt la echipa nationala acum".

Reprezentativa Romaniei a invins nationala Belarusului, cu scorul de 5-3 (4-0), intr-un meci amical disputat miercuri seara, pe stadionul "Ilie Oana" din Ploiesti.

Au marcat Mitrea '11, R. Marin '20, Nedelcearu '31, '55 si Puscas '44 pentru tricolori, respectiv Kendysh '63, Bakhar '80 si Klimovich '90+2 pentru oaspeti.

Belarus a ratat un penalty prin Yablonski, in minutul 83.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...