Messi a intrat in istoria nationalei sale: a bifat un nou record in tricoul "pumelor" si a dat recital VIDEO

Marti, 22 Iunie 2021, ora 10:45
3462 citiri
Leo Messi

Invingatoare in fata Paraguayului, Argentina si-a asigurat calificarea in sferturile de finala ale Copa America.

Argentina a castigat cu 1-0 meciul cu Paraguay si poate fi sigura de prezenta in sferturile de finala.

Singurul gol al meciului a fost inscris de Alejandro Lopez, in minutul 10.

Pentru Messi, a fost meciul cu numarul 147 in tricoul Argentinei, fiind jucatorul cu cele mai multe prezente in tricoul sud-americanilor, la egalitate cu Javier Mascherano.

Incepand cu urmatorul joc, Messi va deveni liderul absolut al selectiilor.

El a fost incantator contra Paraguayului, reusind cateva faze spectaculoase

Cine a marcat un gol fabulos pentru Argentina, în absența lui Messi VIDEO
Fără Lionel Messi, accidentat, Argentina a învins Costa Rica, scor 3-1, într-un meci amical disputat, marţi, la Los Angeles. Argentina s-a impus graţie unui gol superb marcat de Angel Di...
Leo Messi a vorbit despre retragere: ”Asta îmi place, asta ştiu să fac”
La 24 iunie 2024, Lionel Messi va împlini 37 de ani. O vârstă care ridică inevitabil problema retragerii sportive pentru un jucător care a semnat primul său contract profesionist în 2004....
#messi, #Lionel Messi, #Argentina, #Copa America, #argentina paraguay , #stiri fotbal