Borna fantastica atinsa de Messi la Barcelona VIDEO

Duminica, 18 Aprilie 2021, ora 07:54
3634 citiri
Lionel Messi FOTO facebook

Barcelona a castigat Cupa Spaniei, dupa o finala fara istoric in fata lui Athletic Bilbao, scor 4-0.

Catalanii au cucerit aseara Cupa Spaniei, primul trofeu dupa o pauza de doi ani.

Toate golurile s-au marcat in decurs de 12 minute in repriza a doua. Griezmann a deschis balul din pasa lui De Jong, iar dupa numai trei minute olandezul si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor. Imediat a iesit la rampa si Lionel Messi, cu golul numarul 30 din acest sezon. Argentinianul a mai lovit o data dupa alte patru minute si a stabilit scorul final.

Pentru catalani, este primul trofeu de cand conducerea echipei a fost preluata de Ronald Koeman, in august 2020.

Cu acest succes, Lionel Messi a ajuns la 35 de trofee castigate pentru FC Barcelona. El este cel mai titrat fotbalist din istoria clubului catalan.

Pe cine vrea FC Barcelona antrenor după plecarea lui Xavi
FC Barcelona are mai multe variante în vedere pentru a-i succede lui Xavi, care şi-a anunţat plecarea de la club în vară. Totuşi, potrivit Mundo Deportivo, oficialii de la FC Barcelona speră...
Cine a marcat un gol fabulos pentru Argentina, în absența lui Messi VIDEO
Fără Lionel Messi, accidentat, Argentina a învins Costa Rica, scor 3-1, într-un meci amical disputat, marţi, la Los Angeles. Argentina s-a impus graţie unui gol superb marcat de Angel Di...
#messi, #barcelona, #Cupa Spaniei, #trofeu, #35 titluri, #performanta , #stiri fotbal