Meci incredibil în Italia! Gazdele au revenit de la 0-2 şi au condus cu 4-3 până în minutul 90+9

Vineri, 03 Decembrie 2021, ora 08:30
3124 citiri
Ciro Imobile FOTO facebook

Formaţia Lazio Roma, la care joacă Ştefan Radu, a remizat, joi seară, pe teren propriu, scor 4-4, cu echipa Udinese, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului Italiei, în care a revenit de la 0-2 şi a condus cu 4-3 până în minutul 90+9.

Ştefan Radu a intrat pe teren în minutul 59.

Udinese a marcat prin Beto ’17, ’32, Molina ’44 şi Arslan ‘90+9. Pentru Lazio au înscris Immobile ’34, Pedro ’51, Milinkovic-Savic ’56 şi Acerbi ’79.

De la Lazio a fost eliminat Patric, în minutul 57. Şi oaspeţii au avut doi eliminaţi, pe Molina ’69 şi pe Walace ‘90+10.

Tot joi, Torino a remizat acasă cu Empoli, scor 2-2. Pentru gazde au înscris Pobega ’10 şi Pjaca ’15. Empoli a marcat prin Romagnoli ’34 şi La Mantia ’73. În minutul 30, de la Torino a fost eliminat Singo.

Lider în clasamentul Serie A este Napoli, cu 36 de puncte. Poziţiile a doua şi a treia sunt ocupate de AC Milan – 35 de puncte şi Inter – 34 de puncte. Lazio Roma ocupă locul 9, cu 22 de puncte, iar Udinese este pe 14, cu 16 puncte.

Proiectul pentru salvarea copiilor din ghearele mafiei italiene se extinde în teritoriul Cosa Nostra și Camorra
Italia a anunţat marţi, 26 martie, extinderea la Sicilia şi la regiunea Napoli a unui program menit să împiedice copiii aflaţi în situaţii de risc să calce pe urmele părinţilor lor...
Încă o țară europeană crește nivelul alertei teroriste. Măsurile anunțate după atacul sângeros din Rusia
Comitetul Naţional italian al Ordinii Publice şi Securităţii a decis, din cauza numeroaselor ceremonii religioase de Paşte - de exemplu Drumul Crucii, noaptea, la Colosseum, la care iau parte...