Maxim a inscris si a adus un punct echipei Gaziantep FK la meciul cu Kasimpasa, scor 2-2

Duminica, 19 Iulie 2020, ora 11:40
2408 citiri

Formatia Gaziantep FK, antrenata de Marius Sumudica, a remizat, sambata seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Kasimpasa, intr-un meci din etapa a XXXIII-a a campionatului Turciei, in care a condus cu 1-0, oaspetii au inscris apoi doua goluri si Alexandru Maxim a adus egalarea.

Maxim a marcat in minutul 78.

Primul gol al gazdelor a fost inscris de Demir, in minutul 6. Pentru Kasimpasa a marcat Thiam, in minutele 13 si 37.

Alexandru Maxim a primit un cartonas galben in minutul 41 si a fost inlocuit in minutul 85 cu Chibsah.

Celalalt roman de la Gaziantep FK, Alin Tosca, a fost integralist.

Echipa romanilor ocupa locul opt in clasament, cu 43 de puncte, in timp ce Kasimpasa este pe zece, cu 40 de puncte. Lider este Istanbul Basaksehir, care are 66 de puncte.

Ignorat de Iordănescu, erou în Turcia. Internaționalul care a fost decisiv pentru echipa românilor
Mijlocaşul român Alexandru Maxim, cu un gol şi o pasă de gol, a fost artizanul victoriei echipei Gaziantep FK cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Kasimpaşa SK, duminică, pe teren propriu,...
500.000 de euro șpagă pentru postul de arhitect șef al Iașiului. Detalii din rechizitoriul primarului Mihai Chirica
Apar informații din dosarul în care primarul Mihai Chirica este acuzat de autorizarea în condiții ilegale ale unor construcții din municipiul Iași. Un funcționar, martor în dosar, a...