Marius Șumudică, după a 6-a victorie din 6 meciuri în Liga 1: ”Am pus batista pe țambal”

Duminica, 22 August 2021, ora 11:09
2891 citiri
Marius Șumudică

Tehnicianul echipei CFR Cluj, Marius Şumudică, a declarat, sâmbătă seară, după meciul cu FC Argeş, scor 1-0, că îşi felicită jucătorii pentru acest rezultat, conform news.ro.

“Am avut o discuţie, cu conducerea, cu echipa, am pus batista pe ţambal. Şi băieţii au reacţionat la meci. Pentru mine, n-am decât să îmi dau şapca jos şi să-i felicit pe jucători pentru ce au făcut, pentru rezultat”, a spus Şumudică la Digi Sport.

De cealaltă parte, Andrei Prepeliţă a declarat că echitabilă ar fi fost o remiză. “Ne încearcă un sentiment de frustrare. Echipa a jucat, ne-am creat ocazii de gol. Acasă nu am obţinut punct, ne dă de gândit, dar am avut un adversar bun. Sunt dezamăgit, cred că echitabil era cel puţin un rezultat de egalitate”, a afirmat Prepeliţă.

Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Argeş, întrr-un meci din etapa a şasea a Ligii 1. Golul a fost marcat de Omrani, în minutul 30.

A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...
Victoria carierei pentru o tenismenă din România în plină ascensiune. Meci de peste 4 ore, cu o mare favorită
Jucătoarea română de tenis Anca Todoni a reușit cea mai importantă victorie a carierei, în primul tur al turneului WTA 125 de la San Luis Potosi (Mexic), dotat cu premii totale de 115.000 de...