Manchester United rateaza sansa de a urca pe podium in Premier League

Marti, 14 Iulie 2020, ora 10:47
2272 citiri

Manchester United a ratat ocazia de a urca pe podiumul campionatului de fotbal al Angliei, fiind egalata in ultimele secunde ale partidei disputate pe teren propriu cu Southampton, scor 2-2, marti seara, in etapa a 35-a din Premier League.

Oaspetii au deschis scorul pe stadionul Old Trafford prin Stuart Armstrong (21), insa United a revenit si a marcat de doua ori intr-un interval de doar trei minute, prin Marcus Rashford (20) si Anthony Martial (23), francezul inscriind cu aceasta ocazie al 50-lea sau gol in prima liga engleza, in tricoul clubului din Manchester.

Southampton a reusit sa restabileasca egalitatea in prelungirile reprizei secunde, prin Michael Obafemi (90+6), privand-o astfel pe Manchester United de doua puncte pretioase, care ar fi propulsat-o pe pozitia a treia a clasamentului, dupa ce reusise anterior o serie de patru victorii consecutive.

Celelalte meciuri din Premier League, disputate sambata si duminica, s-au incheiat cu urmatoarele rezultate:

Norwich City - West Ham United 0-4

Au marcat: Antonio (11, 45+1, 54, 74).

Watford - Newcastle United 2-1

Au marcat: Deeney (52 - penalty, 82 - penalty), respectiv Gayle (23).

FC Liverpool - Burnley 1-1

Au marcat: Robertson (34), respectiv Rodriguez (69).

Sheffield United - Chelsea Londra 3-0

Au marcat: McGoldrick (18, 77), McBurnie (33).

Brighton - Manchester City 0-5

Au marcat: Sterling (21, 53, 81), Gabriel Jesus (44), B. Silva (56).

Wolverhampton - Everton 3-0

Au marcat: Dendoncker (46), Jimenez (45+2 - penalty), Jota (74).

Aston Villa - Crystal Palace 2-0

A marcat: Hassan (45+4, 59).

Tottenham Hotspur - Arsenal Londra 2-1

Au marcat: Son Heung-min (19), Alderweireld (81), respectiv Lacazette (16).

Bournemouth - Leicester City 4-1

Au marcat: Stanislas (66 - penalty), Solanke (67, 87), Evans (83 - autogol), respectiv Vardy (23).

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Pierdere grea pentru Manchester City în lupta pentru titlu. Ce meci important va rata vedeta Haaland
Manchester City, campioana en-titre a Angliei, nu se va putea baza pe vedeta Erling Haaland în meciul de joi cu Brighton, din Premier League, a anunţat miercuri antrenorul Pep Guardiola, scrie...