Tanarul Louis Munteanu si-a facut dreptate singur intr-un meci al Fiorentinei. Ce pedeapsa a primit fotbalistul roman

Joi, 08 Aprilie 2021, ora 15:15
4107 citiri
Louis Munteanu

Atacantul Louis Munteanu a fost suspendat trei meciuri dupa ce a lovit un adversar la un meci din campionatul Primavera, informeaza prea italiana, conform news.ro.

La 3 aprilie, Fiorentina a invins, acasa, cu 5-2, pe Ascoli, in campionatul italian de tineret.

Munteanu, care a fost titular in acel meci la gazde, a fost faultat in minutul 78. Tanarul jucator roman (18 ani) si-a facut singur dreptate si l-a lovit in fata pe jucatorul care il faultase, intr-un moment in care balonul se afla departe de el, astfel ca a fost eliminat.

Fiorentina a terminat meciul in noua jucatori, dupa ce si Saggioro a vazut cartonasul rosu, in minutul 82, pentru un fault ca ultim aparator, acesta primind un meci de suspendare.

Cubul din Florenta va face apel la suspendarea lui Munteanu.

Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...
Un bărbat susține că a încasat 48 de amenzi rutiere pe nedrept: ”Săptămâna trecută am primit 5 într-o singură zi!”
Un bărbat din Italia vrea să dea în judecată autoritățile din Napoli după ce a primit nu mai puțin de 48 de amenzi rutiere, în ciuda faptului că nu ar fi condus niciodată în zona...