Universitatea Craiova-Astra, 2-1, Kolic aduce victoria oltenilor

Vineri, 19 Iunie 2020, ora 21:53
4770 citiri

Craiova a invins-o greu pe Astra cu 2-1, face 29 de puncte si urca pe locul 2.

Kolic a inscris ambele goluri ale oltenilor, in timp ce pentru Astra a marcat Baicu.

U Craiova: Pigliacelli - Vladoiu, Balasa, Acka, Bancu - Nistor, Mateiu, Cicaldau - Ivan, Koljic, Mihaila

Rezerve: L. Popescu, Mitran, Vatajelu, Cosic, Ivanov, Qaka, Baiaram, Barbut, Gustavo

Antrenor: Cristiano Bergodi

Astra Giurgiu: Lazar - Graovac, Tamas, Dima - Gheorghe, Simion, Crepulja, Radunovic - Radut, Stahl, Ionita

Rezerve:Bolboasa, Graur, David Bruno, Seto, Balaure, Budescu, Fatai, Baicu

Antrenor:Bogdan Andone

Arbitru: Radu Petrescu

Minutul 1- a inceput meciul

Minutul 8 - Kolic suteaza pe langa poarta

Minutul 23- ocazie mare Craiova, Lazar are un reflex mare la sutul lui Kolic

Minutul 24 - din nou ocazie uriasa Craiova, Acka trimite mingea cu capul in bara

Minutul 45+1 -Pauza

Minutul 46 - a inceput repriza a doua

Minutul 49- ocazie mare Craiova, sut Cicaldau, dar scoate fantastic Lazar

Minutul 60 - GOOOOL 1-0 pentru Craiova, Kolic inscrie

Minutul 71 - Raoul Baicu, fostul jucator al Craiovei, a inscris si a egalat pentru Astra

Minutul 90+1 - Kolic inscrie si face 2-1 pentru Craiova dupa o actiunea fabuloasa a lui Baiaram

90+5 Final de meci.

Doliu la Universitatea Craiova. A murit portarul ”Campioanei Unei Mari Iubiri”
Fostul portar Florin Oprea, care a fost titular între buturile echipei de fotbal Universitatea Craiova în sezonul 1973-1974, în care alb-albaştrii au cucerit primul lor titlu din palmares, a...
Universitatea Craiova n-o lasă pe FCSB să se bucure de titlu. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi
Echipa Universitatea Craiova a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. La debutul lui Costel Gâlcă pe...