FC Botosani -CFR Cluj 0-2, victorie pentru Dan Petrescu care a avut in poarta un copil

Sambata, 20 Iunie 2020, ora 21:53
9478 citiri

CFR Cluj a invins la Botosani cu 2-0 si si este in continuare pe primul loc, la 7 puncte de locul 2, ocupat de Craiova, in play-offul Ligii 1.

Deac a inscris ambele goluri ale clujenilor.

Fortat de accidentarea lui Arlauskis, Dan Petrescu l-a bagat in poarta pe Otto Hindrich, un portar de doar 17 ani.

FC Botosani: Hankic - Harut, Chindris, Seroni, Tiganasu - Papa, Florescu, Carlone - Ashkovski, Dugandzic, Ofosu

Rezerve: Pap - Patache, Mendoza, Baxevanos, D. Croitoru, Keyta, Cimpanu, R. Fili, Ebenhofer

Antrenor: Marius Croitoru

CFR Cluj: Hindrich - Manea, Vinicius, Burca, Camora - Itu, Bordeianu, Djokovic - Deac, Omrani, Chipciu

Rezerve: Sandomierski - Ciobotariu, Cestor, Boli, Hoban, Paun, Costache, Rondon, Tucudean

Antrenor: Dan Petrescu

Minutul 1 - a inceput partida

Minutul 3 - GOOO CFR: Deac inscrie din penalty . Lovitura de la 11 metri a fost acordata dupa un fault la Omrani

Minutul 11- Goool CFR, Deac inscrie din lovitura libera de la 15 metri

Minutul 22- Chipciu suteaza pe langa poarta din pozitie buna

Minutul 45+1 - ocazie mare Botodani, dar tanarul Hindric respinge sutul lui Chindirs

Minutul 45+2 -Finalul primei reprize

Minutul 46 - a inceput repriza a doua

Minutul 57 - gafa uriasa Hankic - Portarul Botosaniului scapa mingea in poarta, dar asistentul nu acorda gol

Minutul 64 - Carlone suteaza de la 16 metri, dar ingea se duce pe langa poarta

Minutul 90+3 Finalul meciului

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...