Prima victorie pentru Dinamo in era spaniola. Trei goluri marcate la Medias, toate in repriza a doua

Luni, 21 Septembrie 2020, ora 22:50
4304 citiri

Cosmin Contra castiga primul meci ca antrenor la Dinamo.

Echipa din Stefan cel Mare a invins la Medias cu 3-1 si face cinci puncte in Liga 1.

Gonzales, Sorescu si Camara au inscris golurile dinamovistilor, care au urcat pe locul 8 in clasament.

Cardoso a marcat golul de onoare pentru Gaz Metan Medias, care este pe sase in Liga 1, cu sase puncte.

Desfasurarea meciului:

Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie, Baco, Trif - Droppa, R. Deaconu - R. Romeo, Ciocan, Jica - Smola

Rezerve: Plesca, Velisar, De Moura, Pambou Leombet, Chamed, D. Cardoso, P. Costea, De Sousa Matias, Sanoh

Dinamo: Mejias - Alexander Gonzales, Puljic, R. Grigore, Isma Lopez - Camara, Rauta, J. Gol, Sorescu - Nemec, V. Borcea

Rezerve: R. Roman, Bejan, Ehmann, Borja Valle, I. Serban, Magureanu, G. Cretu, Bani, Fabbrini

Minutul 1: A inceput partida

Minutul 14 - Sorescu suteaza spre poarta, dar mingea atinge plasa laterala.

Minutul 25 - Chamed suteaza din lovitura libera direct in bratele portarului dinamovist.

Minutul 28 - Nemec inscrie cu capul, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid.

Minutul 30 - Butean suteaza purnet, dar Mejias retine

Minutul 45+1 - Pauza.

Minutul 46 - A inceput repriza a doua.

Minutul 49- gol Dinamo - Gonzales inscrie cu un sut perfect la coltul lung

Minutul 63 - Sanoh suteaza in bara

Minutul 74 - Gol Dinamo, Sorescu inscrie din respingerea portarului, dupa ce a ratat penalty.

Minutul 83 - Camara inscrie pentru 3-0

Minutul 89 - Cardoso inscrie golul de onoare pentru Medias

Minutul 90+3 - Finalul meciului

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...