Real Madrid reuseste sa o invinga pe Barcelona, pe Camp Nou, dupa doua infrangeri la rand

Sambata, 24 Octombrie 2020, ora 18:56
6257 citiri

Real Madrid a reusit sa depaseasca pasa neagra prin care trecea, chiar pe Camp Nou.

Dupa doua infrangeri consecutive, madrilenii au invins cu 3-1 pe Barcelona si au facut 13 puncte in clasament.

Fede Valverde, Sergio Ramos din penalty si Modric au inscris golurile pentru Real Madrid care asteapta meciul cu Gladbach din Champions League.

Ansu Fati a marcat golul Barcelonei, care are doar 7 puncte in clasament.

Echipele:

FC Barcelona

Neto - Dest, Pique, Lenglet, Jordi Alba - Busquets, De Jong, Pedri - Coutinho, Ansu Fati, Messi.

Antrenor: Ronald Koeman

Real Madrid

Courtois - Nacho, Varane, Ramos, Mendy - Valverde, Casemiro, Kroos - Asensio, Vinicius, Benzema

Antrenor: Zinedine Zidane

Inaintea derbyului cu Madrid, Barcelona si-a prezentat noul vestiar.

Desfasurarea meciului:

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 5 - Gool Real Madrid. Fede Valverde inscrie pentru madrileni

Minutul 8 - Ansu Fati egaleaza pentru Barcelona, dupa o pasa a lui Jordi Alba

Minutul 19 - Ocazie Barcelona: Messi suteaza, dar portarul oaspetilor retine mingea

Minutul 24 - Ocazie uriasa, Messi suteaza, dar Courtois respinge senzational

Minutul 45+2 - Pauza

Minutul 46 - A inceput repriza a doua

Minutul 51 - Ansu Fati suteaza, dar mingea trece putin pe langa poarta

Minutul 54- Ocazie uriasa pentru Barcelona: Coutinho trimite cu capul pe langa poarta

Minutul 63 - Penalty pentru Real Madrid, dupa consultarea VAR. Sergiu Ramos inscrie golul doi al oaspetilor

Minutul 87 - Neto scoate miraculos la sutul lui Sergiu Ramos

Minutul 90 - Modric inscrie golul 3 pentru Real Madrid

Minutul 90+5 - Finalul meciului

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...