Cum a a comentat Guardiola gestul arbitrului roman de a-i cere autograf lui Haaland

Miercuri, 07 Aprilie 2021, ora 08:42
3789 citiri
Haaland ii ofera autofgraf lu iSovre FOTO Twitter

Sa vezi un arbitru cum cere un autograf de la jucatori nu e ceva ce se intampla in fiecare zi, mai ales la nivelul Ligii Campionilor.

S-a intamplat totusi dupa meciul Manchester City - Borussia Dortmund, cand Octavian Sovre l-a urmarit pe Erling Haaland in drumul spre vestiare si i-a cerut un autograf.

Antrenorul lui Manchester City, Josep Guardiola, a aflat la conferinta de presa despre aceasta intamplare, insa i-a luat apararea arbitrului roman. "Mi-au spus altii, nu am vazut", a spus el despre incidentul cu autograful. "Poate ca este un fan. Daca este fan al lui Haaland si este aici, de ce nu? Arbitrii au fost perfecti, au fost corecti. Nu a fost o influenta din partea lor ca in trecut. A fost totul corect. Poate [autograful] a fost pentru fiul sau fiica lui, nu stiu. Nu am mai vazut asa ceva pana acum, dar s-a intamplat. Au facut o treaba buna asa ca gata. Nu s-a intamplat nimic", a spus Guardiola.

Insa alti oameni de fotbal considera ca asa ceva nu se face, mai ales la nivelul Ligii Campionilor.

Joleon Lescott, fost jucator la City, a declarat: "Nu exista niciodata un moment potrivit pentru asta, pur si simplu nu este de bun augur pentru oficiali. Este un lucru copilaresc sa vezi asa ceva."

Owen Hargraves, fost jucator la Manchester United, a spus. Au avut o repriza dificila si au gresit multe lucruri. Poti sa fii fan, dar nu poti face asta in fata celorlalti jucatori, pur si simplu nu arata bine."

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...