Real Madrid - Chelsea, meci de cinci stele in careul de asi al Ligii Campionilor. Cum s-a incheiat duelul din mansa tur

Marti, 27 Aprilie 2021, ora 23:54
4579 citiri
Real Madrid, confruntare cu Chelsea in semifinalele Ligii Campionilor

Real Madrid a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, marti, pe teren propriu, cu Chelsea, in mansa tur a semifinalelor Ligii Campionilor, conform news.ro.

Au marcat: Benzema '29 / Pulisic '14.

0-1, min. 14: Pulisic a primit o pasa foarte buna de la Rudiger, americanul a preluat in exterior, apoi s-a intors spre centrul careului si l-a driblat pe Courtois, iesit hazardat sa-l blocheze, si a inscris cu un sut de la 11 metri, in poarta "aparata" de doi jucatori madrileni;

1-1, min. 29: Marcelo a centrat de pe stanga, Casemiro, de pe partea opusa, a retransmis balonul in careul mic, cu capul, Militao l-a deviat mai departe, tot cu capul, Benzema l-a preluat si l-a reluat imparabil din pozitie centrala.

Desfasurarea LIVE a meciului:

*O repriza secunda fara ocazii majore, scor final 1-1.

*1-1, Real Madrid egaleaza in minutul 30, prin Karim Benzema, cu un sut puternic din interiorul careului.

*Bara Benzema pentru Real, minutul 23.

*Chelsea deschide scorul in minutul 14, prin Pulisic, in urma unei actiuni individuale in careul Realului.

*Ocazie uriasa pentru Chelsea in minutul 10, prin Werner, care il remarca pe portarul Courtois.

*A inceput partida de la Madrid.

*Echipele de start:

Real Madrid: Courtois - Militao, Varane, Nacho - Carvajal, Modric, Casemiro, Kroos, Marcelo - Benzema, Vinicius

Chelsea: Mendy - Christensen, Thiago Silva, Rudiger - Azpilicueta, Kante, Jorginho, Chilwell - Pulisic, Werner, Mount

Miercuri, tot de la ora 22.00, are loc partida PSG - Manchester City, arbitrata de germanul Felix Brych.

Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO