VIDEO Vestiarul lui PSG "a luat foc" dupa eliminarea lui Bayern

Miercuri, 14 Aprilie 2021, ora 07:42
3169 citiri
MBappe si Di Maria dupa meci FOTO twitter

PSG si-a luat revansa dupa finala Ligii Campionilor pierduta anul trecut si a eliminat-o pe Bayern Munchen.

Bavarezii au castigat meciul retur cu 1-0, la Paris, dupa ce au pierdut prima mansa, acasa, cu 2-3, dar parasesc competitia in sferturi la numarul de goluri marcate in deplasare.

La finalul partidei, Mbappe, Neymar si compania au dat startul pe trecerii in vestiar. N-a lipsit nici presedintele Nasser Al-Khelaifi, care a declarat dupa meci ca "Am jucat ca niste soldati".

Rezultatele inregistrate, marti, in mansa a doua a sferturilor de finala, sunt urmatoarele:

PSG - Bayern Munchen, scor 0-1 (0-1);

A marcat: Choupo-Moting '40

In tur, PSG s-a impus cu 3-2.

Chelsea - FC Porto, scor 0-1 (0-0)

A marcat: Taremi '90+4 (gol spectaculos din foarfeca).

In tur, Chelsea s-a impus cu 2-0.

Aceasta partida a avut loc la Sevilla, din cauza pandemiei de coronavirus.

Miercuri, de la ora 22.00, vor avea loc urmatoarele jocuri:

Borusia Dortmund - Manchester City, scor 1-2 in tur;

Liverpool - Real Madrid, scor 1-3 in tur.

Semifinalele vor programa meciurile:

Paris Saint-Germain - Manchester City sau Borussia Dortmund;

Real Madrid sau Liverpool - Chelsea Londra.

Semifinalele se vor disputa la 27/28 aprilie turul si la 4/5 mai returul.

Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#mbappe, #di maria, #psg, #Liga Campionilor, #neymar, #psg bayern , #stiri fotbal