VIDEO Un iranian a dat golul sezonului in Liga Campionilor. "Ronaldo ar fi mandru"

Miercuri, 14 Aprilie 2021, ora 08:07
1875 citiri
Taremi FOTO UEFA

Porto a castigat cu 1-0 meciul cu Chelsea, dar a pierdut calificarea intrucat londonezii se impusesera cu 2-0 in tur.

VIDEO Cum au sarbatorit parizienii calificarea in semifinale

Porto ramane insa cu gel mai frumos gol al sezonului, marcat de iranianul Taremi in ultimul minut al jocului cu o foarfeca spectaculoasa.

Mehdi Taremi este primul iranian care marcheaza in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

"Pana si Ronaldo ar fi mandru de aceasta executie", a spus comentatorul englez.

Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...
Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
#Liga Campionilor, #porto, #Chelsea, #taremi, #gol taremi, #gol porto , #stiri fotbal