Liga Campionilor, optimi: Cristiano Ronaldo, invins la el acasa. Haaland a facut spectacol pe terenul Sevillei

Miercuri, 17 Februarie 2021, ora 23:56
4948 citiri
Cristiano Ronaldo

Miercuri seara s-au disputat inca doua partide din mansa tur a optimilor de finala din Liga Campionilor, FC Porto - Juventus (2-1) si FC Sevilla - Borussia Dortmund (2-3).

In Portugalia, Cristiano Ronaldo si coechipierii sai de la Juventus au fost condusi cu 2-0 de FC Porto (goluri Taremi - min.2 si Marega - min.46), campioana Italiei mentinandu-si intacte sansele de calificare cu ajutorul unui gol marcat de Chiesa, in minutul 82.

In cealalta disputa a zilei, la Sevilla, andaluzii au deschis scorul prin Suso (min.7), inainte ca vedeta Borussiei, norvegianul Haaland, sa dea o pasa de gol pentru Dahoud (min.19) si sa inscrie alte doua goluri (minutele 27 si 43). Pe final, FC Sevilla a redus diferenta prin reusita lui De Jong, in minutul 84.

FOTO Tenisul chiar nu mai conteaza pentru ea. "Barbie" Bouchard si-a gasit un nou iubit. Prima fotografie de cuplu

Australian Open: Rafael Nadal a pierdut de la 2-0 la seturi pentru a doua oara in istorie. Cine e jucatorul care a declansat "bomba"

Ce crede sotul Serenei Williams despre Romania: "Sunt foarte multe documentare in acest sens"

Castigatoarea turneului Australian Open, operata de urgenta

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
S-a stabilit finala Cupei Italiei: gol "scandalos" marcat în a doua semifinală
Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei....