Liga 1: meciul Academica Clinceni - Chindia s-a decis în ultimele 10 minute. Cum arată clasamentul

Duminica, 19 Decembrie 2021, ora 15:55
3632 citiri
Chindia a sărbătorit victoria cu Academica

Formaţia Chindia Târgovişte a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Academica Clinceni, într-un meci din etapa a XXI-a a Ligii 1 Casa Pariurilor.

Golul a fost marcat de Neguţ, în minutul 83, cu un şut de la aproximativ 11 metri, fotbalistul profitând de greşeli ale apărării gazdelor.

În minutul 90+1, de la Academica a fost eliminat Gavra.

Academica Clinceni: Ureche – Pashov, F. Filip, Gardoş, Holzmann – Ventura (Cioiu ’85) – Fl. Achim (Gavra ’80), Cascini, Omoh, R. Ion – Vellios. Antrenor: Adrian Falub

Chindia Târgovişte: Căbuz – Martac, Căpuşă, Celea, Ad. Ioniţă – Neguţ, Dulca (Suciu ’75), Kocic, Popadiuc – D. Popa (Şerban ‘90+2), Florea. Antrenor: Emil Săndoi

Cartonaşe galbene: Ion ’23, Ventura ’28, Gardoş ’47, Omoh ’65, Vellios ‘85 / Martac ’66, Popadiuc ‘86

Cartonaş roşu: Gavra ‘90+1

Arbitri: George Găman - Bucsi Imre-Laszlo, Florin Neacşu - Iulian Călin

Observator: Marian Salomir

Duminică se mai dispută în Liga 1 partidele CFR Cluj - FC Argeş, de la ora 16.00, şi Sepsi OSK - FCSB, de la ora 20.30.

Lider în clasament este CFR Cluj, cu 54 de puncte (20 de jocuri), urmată în top 3 de FCSB – 46 de puncte (20 de jocuri) şi de FC Voluntari – 37 de puncte. Academica Clinceni este ultima clasată, cu 11 puncte, în timp ce Chindia este pe 11, cu 22 de puncte.

Borna impresionantă atinsă de Iga Swiatek. E doar a noua tenismenă din istorie
Săptămâna aceasta va fi a o suta pentru jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek pe poziţia de lider al clasamentului WTA. Swiatek este a noua jucătoare din istorie care atinge suta de...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...