Bayern Munchen a revenit de la 0-2 si a castigat derbyul cu Dortmund

Duminica, 07 Martie 2021, ora 07:24
2955 citiri
Lewandowski a reusit tripla FOTO facebook

Mult asteptatul meci dintre Bayern Munchen si Borussia Dortmund a fost un adevarat spectacol, cu rasturnari de situatie incredibile.

Haaland i-a aruncat manusa lui Robert Lewandowski cu o "dubla" in primele 10 minute. Borussia conducea cu 2-0 si parea stapana pe joc.

Bavarezii si-au revenit insa, iar Lewandowski a punctat si el de doua ori pana la pauza, ultima data din penalty.

Iar pe final, Bayern a rasturnat situatia prin Leon Goretzka si acelasi Robert Lewandowski. Scor fina 4-2.

Polonezul a marcat 31 de goluri in 23 de aparitii si ataca din nou recordul lui Gerd Muller de 40 de goluri intr-un sezon.

Bayern revine astfel pe primul loc in Bundesliga, cu 2 puncte peste RB Leipzig.

S-a terminat razboiul pe avere. Cati mostenitori are Diego Maradona. Un tribunal a dat decizia

Cristi Borcea, moment de sinceritate: "Am fost tot timpul cu Valentina, chiar daca m-am insurat cu Alina"

Contraspionajul german lansează „vânătoarea“ de spioni chinezi și ruși
Recentele arestări ale spionilor chinezi și ruși reprezintă doar vârful aisbergului, deoarece se crede că alte sute de agenți "mișună" în Germania. După o serie de arestări de profil...
Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...