Leo Messi, primul cartonas rosu in 754 de meciuri. Cand a mai fost eliminat argentinianul

Luni, 18 Ianuarie 2021, ora 09:06
3998 citiri
Leo Messi

Atacantul Lionel Messi a primit duminica primul cartonas rosu in 754 de meciuri jucate in tricoul echipei FC Barcelona, informeaza mundodeportivo.com, conform news.ro.

Frustrat de jocul lui si al echipei sale, Messi, 33 de ani, fara minge, a lovit un adversar, in minutul 120+1 al finalei Supercupei Spaniei, disputata cu Athletic Bilbao. Arbitrul Jesus Gil Manzano i-a acordat cartonasul rosu jucatorului argentinian, dupa ce a consultat VAR.

Aceasta nu este prima eliminare a lui Messi din cariera, el mai primind doua cartonase rosii la echipa nationala a Argentinei.

Dupa eliminarea de duminica, Messi va primi o suspendare de cel putin doua jocuri. Tinand cont de lovitura aplicata intentionat lui Villalibre, pedeapsa ar putea fi de patru partide.

Formatia Athletic Bilbao a castigat pentru a treia oara Supercupa Spaniei, invingand in finala, duminica seara, la Sevilla, cu scorul de 3-2, echipa FC Barcelona, dupa prelungiri.

Au marcat Griezmann '41, '77 pentru catalani si De Marcos '42, Villalibre '90 si Williams '93 pentru Bilbao.

Cine a eliminat-o pe japoneza Osaka la WTA Madrid. Alte rezultate de joi
Jucătoarea niponă de tenis Naomi Osaka, fostă nr. 1 mondial la feminin, în prezent pe locul 197, a fost eliminată joi, în runda a doua a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii...
Antrenorul celor de la FC Barcelona a făcut anunțul mult așteptat. Ce a discutat cu președintele
Antrenorul FC Barcelona Xavi este unul dintre personajele cele mai iubite de suporterii catalani având în vedere faptul că a fost jucător pe Camp Nou. Totuși, acesta fost la un pas să...