Keseru, gol si pasa de gol in Bulgaria

Luni, 03 Octombrie 2016, ora 10:31
2304 citiri

Atacantul roman Claudiu Keseru a contribuit cu un gol si o pasa de gol la victoria formatiei Ludogoret Razgrad, scor 3-1 cu Naftex Burgas, duminica, pe teren propriu, in etapa a noua a campionatului de fotbal al Bulgariei.

Keseru a oferit pasa decisiva la primul gol al campioanei, reusit de Wanderson (13), si a "inchis tabela", in minutul 70. Pentru Ludogoret a mai marcat Sasha (56), in timp ce golul oaspetilor a fost reusit de Nikolai Diulgherov (47), fost jucator la Ludogoret.

Keseru a jucat tot meciul la echipa gazda, in timp ce fundasul Cosmin Moti, care la mijlocul saptamanii a ratat un penalty cu PSG, in Liga Campionilor (1-3), a ramas pe banca de rezerve. Keseru are 4 goluri marcate in cele 6 etape in care a jucat in acest sezon la Ludogoret.

Pentru Naftex a jucat si fundasul roman Sergiu Homei, care a primit un cartonas galben in minutul 90.

TSKA Sofia, echipa antrenata de Edi Iordanescu, a remizat in deplasare cu Botev Plovdiv, 0-0.

In clasament, pe primul loc se afla Levski Sofia, cu 23 puncte, urmata de Ludogoret, 19 puncte (8 jocuri), Dunav 2010 Ruse, 17p, TSKA Sofia, 17p.

”Foloseşte-ţi votul. Sau alţii vor decide pentru tine”. Clipul prin care europenii sunt chemați la alegeri VIDEO
Parlamentul European (PE) a lansat luni, 29 aprilie, videoclipul de promovare a alegerilor europene din 6-9 iunie, în cadrul celei de a doua etape a campaniei sale de comunicare care se...
Nicuşor Dan o ignoră pe Firea: „În acest moment, principalul contracandidat este Cristian Popescu Piedone” VIDEO
Nicuşor Dan, primarul Capitalei a declarat luni, 29 aprilie, că în acest moment, principalul contracandidat al său este Cristian Popescu Piedone. El a arătat că şi-ar dori ca PNL să facă...