Cum explică Mourinho eșecul umilitor al echipei sale: e pentru prima dată când încasează atâtea goluri

Vineri, 22 Octombrie 2021, ora 07:47
2754 citiri
Jose Mourinho FOTO Twitter

AS Roma a suferit una dintre cele mai dureroase înfrângeri europene. Echipa antrenată de Jose Mourinho a pierdut cu 6-1 în Norvegia, pe terenul echipei Bodo / Glimt.

E pentru prima dată în cariera lui Mourinho când o echipă antreantă de el primește șase goluri.

"Resposabilitatea îmi aparține. Am vrut să dau o șansă și altor jucători, pentru că aveam deja 6 puncte în grupă și eram într-o perioadă încărcată, cu multe meciuri. E clar că între cele două grupuri de jucători e o diferență mare de valoare, dar nu mă așteptam să fie chiar așa", a spus Mourinho.

AS Roma a venit în Norvegia după eșecul cu 1-0 pe terenul lui Juventus și înaintea unei alte partide importante din Serie A, derby-ul cu Napoli, liderul clasamentului în Italia.

În Conference Legue, Bodo conduce grupa cu 7 puncte. AS Roma are 6 puncte, Zorya 3, iar ȚSKA Sofia doar 1.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
Ce a făcut Răzvan Lucescu în Conference League. Toate rezultatele serii
Echipa greacă PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut joi seara, pe teren propriu, scor 0-2, meciul din manşa secundă a sferturilor Conference League, disputat...