Meci de cosmar pentru Daniel Isaila la Dubai. Antrenorul roman, scos din minti de arbitru

Joi, 25 Februarie 2021, ora 10:33
1982 citiri
Daniel Isaila FOTO facebook

Bani Yas, echipa antrenata de brasoveanul Daniel Isaila, a fost eliminata in semifinalele Cupei Presedintelui din Emiratele Arabe Unite de Al - Ahli Dubai, informeaza monitorulexpres.ro.

Cei de la Al - Ahli s-au calificat in finala dupa victoria cu 1-0, insa meciul a fost unul extrem de tensionat, iar arbitrajul l-a scos efectiv din minti pe antrenorul brasovean. Cei de la Bani Yas au deschis scorul in minutul 34, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Apoi, in debutul partii secunde, Isaila a fost eliminat pentru proteste la adresa arbitrajului (57), iar un minut mai tarziu, echipa sa a ramas in 10 dupa eliminarea lui Joao Victor. Cei de la Al - Ahli au dat lovitura in minutul 73 prin golului lui Cruz, iar in minutul 89, Bani Yas a mai avut un jucator eliminat!

"Vreau sa uit acest meci de cosmar in care am avut un arbitraj scandalos. Am avut un gol anulat eronat pentru ofsaid desi aici este VAR, un penalty clar neacordat, plus eliminarile celor doi jucatori. Dupa meci au fost dezbateri la televiziunile de aici, fazele au fost analizate indelung, ni s-a dat dreptate, dar, din pacate, rezultatul ramane cel din teren. Nici nu stiu ce sa mai cred despre VAR cand vezi ce decizii se iau. Este incredibil. Seicul nostru a venit dupa meci si ne-a felicitat pentru joc si spunea ca pur si simplu nu intelege ce s-a intamplat cu arbitrajul. Asta este, ne lingem ranile si ne concentram pe campionat", a spus Isaila.

O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Scenă haioasă la ATP Madrid. Ce i-a cerut un jucător arbitrei de scaun: ”Nu oferim!” De unde a venit salvarea VIDEO
O scenă haioasă a avut loc la meciul din primul tur al Mastersului de la Madrid dintre francezul Corentin Moutet (88 ATP) și chinezul Juncheng Shang (111 ATP). Dincolo de dramatismul meciului...