Internetul a luat "foc" dupa penalty-ul acordat Angliei la Euro 2020: "Sa-l puna la muzeu cu lucrurile furate"

Joi, 08 Iulie 2021, ora 12:40
3002 citiri
Sterling obtine penalty-ul decisiv

Anglia a invins miercuri, pe Stadionul Wembley, cu scorul de 2-1 (1-1, 1-1), dupa prelungiri, reprezentativa Danemarcei si s-a calificat in premiera in finala unui turneu final al Campionatului European, in care va intalni Italia.

Au marcat: Kjaer '39 (a), Kane '104 / Damsgaard '30.

In minutul 102, Sterling a obtinut usor un penalti, dupa ce a "plonjat" acuzand o interventie asupra sa a lui Maehle. Faultul a fost confirmat de VAR. Kane a executat lovitura de la 11 metri, Schmeichel a respins in fata si tot atacantul de la Tottenham a trimis balonul in poarta.

Penaltiul primit de Anglia in meciul cu Danemarca a fost aspru criticat pe retelele de socializare si in tot mediul online.

Printre cele mai acide mesaje din spatiul virtual a fost si urmatorul, postat de un utilizator italian: "Sa puna penalty-ul la muzeul britanic, alaturi de celelalte lucruri furate".

Utilizatorii TikTok, remunerați pentru timpul petrecut vizionând videoclipuri. Cum funcționează
Rețeaua de socializare TikTok, operată de gigantul chinez ByteDance, și-a extins portofoliul în Europa prin lansarea aplicației TikTok Lite în Franța și Spania. Noua versiune promite o...
YouTube își continuă campania împotriva extensiilor de tip Adblock. Ce măsură a luat compania
Google a anunțat recent o actualizare a termenilor de utilizare pentru platforma YouTube, care interzice explicit folosirea aplicațiilor terțe ce facilitează blocarea reclamelor. Această...