Ianis Hagi, uitat pe banca in marele derby al Scotiei. Rangers si Celtic s-au confruntat in Cupa, in meci eliminatoriu

Duminica, 18 Aprilie 2021, ora 19:05
3803 citiri
Ianis Hagi

Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi pe banca de rezerve, a invins-o duminica pe marea rivala Celtic Glasgow, scor 2-0, in optimile de finala ale Cupei Scotiei.

Deja campioana, Rangers a facut un pas urias spre castigarea eventului. In partida disputata pe teren propriu, pe "Ibrox Park", Rangers a punctat prin Davis (minutul 10) si prin autogolul lui Kenny, in minutul 34.

Antrenorul Gerrard n-a apelat la serviciile lui Ianis Hagi pana la final, in ciuda faptului ca a facut o singura modificare pe parcursul intalnirii.

In sferturile de finala, Glasgow Rangers o va intalni pe St. Johnstone, la 24 aprilie.

Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...
Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...