Sport pe Bune: Tenisul românesc la ora adevărului. Cu Gabriel Moraru director FRTenis

Ianis Hagi, inca un pas spre titlul de campion in Scotia. Romanul a fost titular in victoria obtinuta de Rangers

Duminica, 10 Ianuarie 2021, ora 19:51
4613 citiri
Ianis Hagi

Glasgow Rangers a invins duminica, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia Aberdeen, in etapa a XXIII-a a campionatului scotian de fotbal, conform news.ro.

Au marcat: Kennedy '67 / Morelos '32 si '50. Gazdele au jucat in inferioritate numerica din minutul 25, cand a fost eliminat Hedges. Tavernier (Rangers) a ratat un penalty, in minutul 28.

La oaspeti, Ianis Hagi a fost titular si a evoluat pana in minutul 82, cand a fost inlocuit cu Zungu.

Rangers este lider detasat, cu 65 de puncte, dupa victoria consecutiva cu numarul 15. Rivala Celtic a jucat numai 19 meciuri si ocupa locul 2, cu 43 de puncte.

Aberdeen ocupa locul 3, cu 39 de puncte, din 21 de jocuri.

Ianis Hagi tremură pentru un loc la Euro 2024: ”Este ceva ciudat la copilul ăsta”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale disputate în luna martie, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord (1-1), nici contra Columbiei (2-3), prezența sa la...