Mesajul lui Ianis Hagi după victoria cu Real Madrid

Luni, 26 Iulie 2021, ora 07:49
18606 citiri
Ianis Hagi FOTO twitter

Cu Ianis Hagi titular, Glasgow Rangers a învins-o pe Real Madrid în ultimul meci de pregătire al echipei scoțiene înaintea noului sezon.

A fost totdată și un meci de gală, care a marcat 50 de ani de la înființarea clubului din Glasgow.

Meciul s-a jucat pe Ibrox Park, iar Glasgow s-a impus cu 2-1. Ianis Hagi a fot titular și a jucat 61 de minute. Real a deschis scorul prin Rodrygo în minutul 8, Sakala a egalat în minutul 55, iar Rangers a dat golul victoriei în minutul 77 prin Itten.

Hagi junior a scris pe Twitter după meciul cu Real: "Un mod fantastic pentru a încheia presezonul. Două meciuri tari unul dpă altul, dar multe lucruri pozitive de luat din ele. Să avem din nou faiii pe Ibrox a fost fantastic. Ne vedem într-o săptmână!

Să înceapă jocurile!"

Ianis Hagi, tot mai aproape de noua echipă. Este unul din granzii Turciei
Ianis Hagi nu a reușit să se adapteze la echipele din Vestul Europei, Glasgow Rangers sau Alaves, astfel că este foarte aproape de un transfer la o nouă echipă. Mijlocașul român a evoluat...
Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...