Ianis Hagi a jucat in marele derby al Scotiei, Rangers - Celtic. Contributia romanului la rezultatul final VIDEO

Duminica, 02 Mai 2021, ora 16:30
7350 citiri
Ianis Hagi

Glasgow Rangers, cu titlul de campioana deja adjudecat, a castigat duminica, scor 4-1, derby-ul cu marea rivala Celtic Glasgow, in etapa a 36-a a campionatului, partida in care a evoluat si Ianis Hagi.

Astfel, antrenorul Steven Gerrard a apelat la serviciile mijlocasului roman de 22 de ani abia in minutul 84, Ianis inlocuindu-l pe varful Morelos.

In minutul 90+2, Hagi junior si-a pus semnatura pe golul al patrulea al lui Rangers, cu o pasa decisiva pentru Defoe. Celelalte goluri au fost inscrise de Roofe (minutele 26 si 57), Morelos (33), respectiv Edouard, in minutul 30.

Din minutul 26, Celtic a jucat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui McGregor.

Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...
Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...