Ianis Hagi, debut cu stângul în Liga Campionilor. Glasgow Rangers tremură pentru calificare. Care a fost contribuția românului

Marti, 03 August 2021, ora 22:29
4161 citiri
Ianis Hagi

Campioana Scoției, Glasgow Rangers, a debutat cu o înfrângere în actualul sezon al Ligii Campionilor, echipa lui Ianis Hagi fiind învinsă în deplasare, scor 1-2, de Malmo, în manșa tur din turul trei preliminar al competiției.

Afectat de o ușoară accidentare suferită în meciul de campionat de la finalul săptămânii trecute, Ianis Hagi a fost ținut pe banca de rezerve pe tot parcursul meciului.

Fără Ianis, Rangers a fost condusă cu 2-0 de la începutul reprizei secunde (goluri marcate de Malmo în minutele 47 și 49), dar și-a păstrat intacte șansele de calificare datorită reușitei lui Davis, în minutul 90+5.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...