Harry Kane a primit binecuvantarea lui Beckham, la 12 ani. Poza la care golgheterul Angliei tine cel mai mult. Viitoarea sotie era si ea acolo! FOTO

Joi, 08 Iulie 2021, ora 13:21
3940 citiri
Harry Kane si sotia sa, Kate

Anglia a invins, miercuri, pe Stadionul Wembley, cu scorul de 2-1 (1-1, 1-1), dupa prelungiri, reprezentativa Danemarcei si s-a calificat in premiera in finala unui turneu final al Campionatului European, in care va intalni Italia.

Au marcat: Kjaer '39 (a), Kane '104 / Damsgaard '30.

In minutul 102, Sterling a obtinut usor un penalti, dupa ce a "plonjat" acuzand o interventie asupra sa a lui Maehle. Faultul a fost confirmat de VAR. Kane a executat lovitura de la 11 metri, Schmeichel a respins in fata si tot atacantul de la Tottenham a trimis balonul in poarta.

Golgheterul Harry Kane a ajuns astfel la 4 goluri marcate la Euro 2020 si are sansa sa-i egaleze in fruntea clasamentului golgheterilor pe Cristiano Ronaldo si Patrik Schick, ambii cu cate 5 reusite.

In viata personala, Kane este un familist convins, fiind intr-o relatie de lunga durata cu o prietena din copilarie, Kate, cu care s-a casatorit in 2019 si cu care are trei copii.

Impresionanta e o fotografie din trecut, mai exact din 2005, cand micutul Harry avea doar 12 ani si a avut ocazia de a-l cunoaste personal pe legendarul David Beckham. Ei bine, in aceeasi fotografie apare si viitoarea partenera de viata a lui Kane.

Schimbare istorică în regulamentul fotbalului englez
Federaţia Engleză de Fotbal a anunţat că din sezonul viitor se renunţă la reluarea meciurilor în caz de egalitate la finalul timpului regulamentar, începând din primul tur al Cupei...
Cine e românul care marchează gol după gol în străinătate
Atacantul român Andrei Ciolacu a marcat un gol pentru Birkirkara, care a învins-o pe Gudja cu scorul de 2-0 (1-0), duminică, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 23-a a campionatului...