Un Rege mai bun ca Reghe! Inspirație fantastică a lui Hagi contra oltenilor

Duminica, 07 Noiembrie 2021, ora 17:40
5477 citiri
Gheorghe Hagi

Introdus pe teren cu un minut înainte de Gică Hagi, Adrian Petre a adus victoria Farului, scor 1-0, în meciul cu CSU Craiova din etapa a 15-a a Ligii I.

Petre a reluat cu latul o centrare a lui Elie Fernandes, și el introdus pe teren în partea a doua.

Până la golul lui Petre, meciul a fost destul de încâlcit cu puține faze de poartă. Totuși, în partea a doua Farul a părut echipa mai prezentă în joc.

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, Ghiţă, De Nooijer – Purece (Grameni ’66), Artean, Ciobanu (Radaslavescu ’76) – Ganea (Fernandes ’70), Betancor (Petre ’76), Pitu (Boboc ’67). Antrenor: Gheorghe Hagi

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Căpăţână, Găman, Screciu, Bancu – M. Bălaşa (Creţu ’67), Nistor (Ivanov ’79) – Gustavo (Cîmpanu ’59), Houri (Baiaram ’79), Ivan – Markovic (Koljic ’59). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...