Ianis Hagi, din nou rezerva la Glasgow Rangers. Cat a jucat romanul in acest sezon

Joi, 28 Ianuarie 2021, ora 10:53
2942 citiri
Ianis Hagi n-a jucat in ultimul meci al lui Rangers / FOTO: facebook

Glasgow Rangers a obtinut o noua victorie in campionatul Scotiei, unde conduce autoritar in clasament.

Rangers s-a impus cu 1-0 pe terenul celor de la Hibernian. Unicul gol al confruntarii a fost marcat de Morelos, in minutul 51.

Steven Gerrard nu s-a bazat pe serviciile lui Ianis Hagi, internationalul roman ramanand pe banca rezerve pe intreaga durata a duelului. In actuala stagiune din Scotia, Ianis Hagi are trei goluri si 9 pase decisive in 22 de partide. El a fost doar de 14 ori titular in acest sezon. Ianis a mai jucat sase meciuri (1 gol) in cupele europene si doua meciuri in Cupa Scotiei.

Rangers are 72 de puncte, cu 23 mai multe decat a doua clasata, Celtic, care are insa trei meciuri mai putin disputate. In acest context, "protestantii" se indreapta spre al 55-lea titlu de campioana (record), primul dupa zece ani.

Mai puteti citi:

Hagi, decizie categorică în privința noului stadion din Constanța: "Nu vreau asta!"
Noul stadion de la Constanța va avea o capacitate de 18.500 de locuri. De asemenea, clădirea stadionului va integra şi o serie de funcţiuni complementare: săli de antrenament - atletism...
Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...