Gol superb reusit de un portar, in minutele de prelungire (Video)

Joi, 01 Decembrie 2016, ora 18:34
4457 citiri

Portarul unei echipe sud-africane a marcat un gol superb, ajutandu-si echipa sa obtina un punct in minutele de prelungire ale partidei din campionat.

Este vorba despre Oscarine Masuluke, portarul echipei FC Baroka, acesta urcand in careul advers in minutul al saselea de prelungiri, la scorul de 1-0 pentru adversarii de la Orlando Pirates.

Masuluke a profitat de o respingere, a urmarit mingea si, de la 15 metri, a trimis din foarfeca pe spate in poarta omologului sau.

Meciul, care a avut loc miercuri seara, s-a terminat in cele din urma cu scorul de 1-1.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#portar Africa de Sud gol foarfeca, #gol superb portar Africa de Sud, #video gol portar Africa de Sud , #goluri