Gol cu capul marcat de portar în Cupa Spaniei, la ultima fază a meciului. Comentatorul a înnebunit de fericire! VIDEO

Joi, 02 Decembrie 2021, ora 09:30
3290 citiri
Faza din care s-a marcat golul

Portarul echipei Atletico Baleares, Xavi Ginard, a marcat, miercuri, în minutul 90+5, un gol în meciul din deplasare cu Calahorra, din turul al doilea al Cupei Spaniei.

Ginard a înscris cu capul, după o lovitură liberă. El a reuşi astfel să egaleze la 1 şi să ducă partida în prelungiri. Impresionantă e și reacția comentatorului iberic, care a strigat secunde în șir de fericire.

Yurrebaso deschisese scorul în minutul 25.

Goalkeeper-ul oaspeţilor s-a remarcat şi la loviturile de departajate, apărând una. Atletico Baleares, formaţie din liga a III-a, la fel ca formaţia Calahorra, a reuşit până la urmă calificarea în faza următoare a competiţiei.

Cine e fostul rapidist care a învins liderul campionatului din Israel
Fotbalistul român Antonio Sefer a marcat golul prin care Hapoel Beer Sheva a învins-o pe Maccabi Tel Aviv cu scorul de 1-0, luni, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 29-a a...
Cine e românul care marchează gol după gol în străinătate
Atacantul român Andrei Ciolacu a marcat un gol pentru Birkirkara, care a învins-o pe Gudja cu scorul de 2-0 (1-0), duminică, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 23-a a campionatului...