Si Ibrahimovic ar fi invidios pe el. Gol spectaculos marcat de George Puscas in Anglia VIDEO

Luni, 05 Aprilie 2021, ora 19:40
7338 citiri
George Puscas

Atacantul George Puscas a marcat un gol pentru echipa sa de club, Reading, care a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), echipa Derby County, in etapa a 40-a din Championship, conform news.ro.

Puscas a fost titular si a marcat in minutul 57. Internationalul roman a reluat acrobatic in plasa, in stilul Zlatan Ibrahimovic, un balon respins de portarul oaspetilor, dupa un sut al lui Meite.

Romanul a fost schimbat, in minutul 82, cu portughezul Lucas Joao. Scorul a fost deschis de francezul Michael Olise, in minutul 45+2. Lawrence a redus din diferenta, in minutul 79, dar Joao a refacut avantajul de doua goluri, in minutul 85.

Cu acest succes, Reading, 66 de puncte, ocupa locul 6, de play-off pentru promovare. Norwich, 84 de puncte, si Watford, 79 de puncte, sunt favorite la promovarea directa in Premier League.

Pentru cele patru locuri de baraj, 3-6, lupta Brentford, 69 de puncte, Swansea, 69 de puncte, Barnsley, 68, Reading, 66, si Bournemouth, 65.

Derby County ocupa locul 19, cu 43 de puncte.

Cine e fostul rapidist care a învins liderul campionatului din Israel
Fotbalistul român Antonio Sefer a marcat golul prin care Hapoel Beer Sheva a învins-o pe Maccabi Tel Aviv cu scorul de 1-0, luni, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 29-a a...
Cine e românul care marchează gol după gol în străinătate
Atacantul român Andrei Ciolacu a marcat un gol pentru Birkirkara, care a învins-o pe Gudja cu scorul de 2-0 (1-0), duminică, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 23-a a campionatului...