Fosta echipa a lui Sumudica, victorie in inferioritate numerica. Maxim si Tosca au fost titulari

Marti, 02 Martie 2021, ora 17:20
1658 citiri
Bucurie Gaziantep. FOTO: Facebook / Gaziantep Futbol Klub

Gaziantep a invins marti, 2 martie, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Genclerbirligi, intr-un meci din etapa a XXVIII-a campionatului turc de fotbal SuperLig.

Oaspetii au condus cu 1-0, dupa golul reusit de Sandro Lima, in minutul 18. Fosta echipa a lui Marius Sumudica a ramas in zece jucatori, in minutul 58, dupa eliminarea lui Kevin Mirallas, apoi a intors scorul in inferioritate numerica, prin Ozer '60 si Jefferson '80.

La Gaziantep, fundasul Alin Tosca si mijlocasul Alexandru Maxim au fost titulari. Primul a jucat tot meciul, iar al doilea a fost schimbat in minutul 84, cu Roderick.

Dupa acest succes, Gaziantep a urcat pe locul 7 pe locul 6, cu 43 de puncte. Genclerbirligi ramane pe locul 20, penultimul, cu 21 de puncte.

Lider este Galatasaray, cu 57 de puncte, echipa urmata de Besiktas si Fenerbahce, cu cate 54 de puncte.

"Nu am furat echipa." Cum a luat Gigi Becali clubul Steaua in anii 2000

Ianis Hagi, aproape campion in Scotia. Ce spune fotbalistul roman: "Cand esti fericit, dai totul pe teren"

Marcel Ciolacu, după ce a scos Buzăul din Moldova: ”Sunt român, mama era din Tecuci...”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a revenit cu precizări după ce a declarat că ”Buzăul nu e în Moldova”. Afirmația a fost făcută în legătură cu autostrada care va lega Moldova de...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....