3025 citiri

FC Botosani a anuntat, vineri, transferul jucatorilor Florin Plamada si Baba Toure.

Suceveanul Florin Plamada in varsta de 28 de ani a revenit sub culorile ros-alb-albastre dupa ce a mai jucat la Metaloglobus si Petrolul Ploiesti.

Baba Toure este de origine franceza, are 26 de ani si a jucat la Le Puy Foot, USL Dunkerque, echipe din Liga a 3-a din Franta.

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...