Final de meci dramatic în CS Mioveni - FC Botoșani. Ce s-a întâmplat în ultimele minute

Sambata, 23 Octombrie 2021, ora 20:09
3736 citiri
FC Botoșani a remizat cu Mioveni

Formaţia CS Mioveni a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii 1.

Au marcat: Garutti ’60 / Racoviţan ‘90+1

În minutul 89, cu puțin timp înainte de a egala, FC Botoşani a ratat un penalty prin Sila.

CS Mioveni: Ducan – Garutti, Scarlatache, Balaur – Oancea, Panait (Cierpka ’70), Dumitriu (Toma ’56), Şerbănică (Burnea ’85) – Sanoh (Rădescu ’70), Rusu, Blănaru (Cristea ’85). Antrenor: Alexandru Pelici

FC Botoşani: Pap – Braun, Dawa, Racoviţan, Şeroni (Florescu ’77) – Târcoveanu, Edjouma, Ongenda (Petkovski ’46, Lupeta ‘77) – Criciuma, Sila, Kage (Jaja ’20). Antrenor: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene: Scarlatache ’43, Oancea ’67, Şerbănică ’72 / Târcoveanu ’32, Sila ’68, Criciuma ’73, Florescu ‘90+4

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Radu Ghinguleac, Sebastian Gheorghe - Sebastian Colţescu

Observator: Adrian Vidan

Ce-a făcut Irina Begu în primul meci după 7 luni de pauză
Irina Begu, locul 126 WTA şi favorită 4, s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale turneului Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de 115.000 de...
Cum arată echipa probabilă a României pentru meciul contra Columbiei. Surprizele lui Edi Iordănescu
Meciul amical România - Columbia are loc, marţi, de la ora 21.30, pe arena echipei Atletico Madrid. Față de meciul cu Irlanda de Nord, terminat la egalitate, 1-1, Edi Iordănescu a decis să...