Final de martie incendiar pentru fotbalul romanesc. Doua meciuri cu Germania in 48 de ore. Programul nationalei U21 in grupa de la Euro

Joi, 10 Decembrie 2020, ora 17:01
4012 citiri
Nationalele de seniori si de tineret ale Romaniei vor infrunta Germania

Nationala de tineret a Romaniei va intalni Germania la Campionatul European Under 21, meci programat la 30 martie, la numai 48 de ore dupa ce reprezentativa de seniori se va confrunta cu nemtii, la 28 martie, in preliminariile Cupei Mondiale 2022.

In urma tragerii la sorti efectuate astazi, selectionata Romaniei antrenata de Adi Mutu a fost repartzata in Grupa A la Euro 2021, alaturi de Ungaria (una dintre gazde), Germania si Olanda.

Programul grupei noastre este urmatorul:

24 martie: Romania - Olanda, Ungaria - Germania

27 martie: Ungaria - Romania, Germania - Olanda

30 martie: Olanda - Ungaria, Germania - Romania

Primele doua clasate vor obtine calificarea in faza eliminatorie.

In aceeasi perioada a anului, nationala de seniori va incepe campania pentru Campionatul Mondial 2022 cu urmatoarele meciuri:

25 martie: Romania - Macedonia de Nord

28 martie: Romania - Germania

31 martie: Armenia - Romania

Calificarea e mai aproape pentru naționala mică a României. Victorie smulsă în Armenia pe final de meci. Clasamentul grupei
Selecţionata U21 a României a reluat campania de calificare la Campionatul European din 2025. Tricolorii au învins, marţi, în Grupa E, selecţionata Armeniei, scor 1-0, la Erevan. Unicul...
Victorie uriașă pentru România, care a învins Germania. Perla lui Hagi a adus victoria în prelungiri
Germania U19 – România U19 2-3! Adrian Mazilu a înscris un gol uriaş în minutul 90+4 şi i-a ajutat pe tricolori să producă surpriza în grupa de la Turul de Elită. România a deschis...