Reactii dupa FCSB - UTA 3-0. "Victoria noastra nu poate fi pusa la indoiala"

Duminica, 06 Decembrie 2020, ora 08:52
2784 citiri

Tehnicianul echipei FCSB, Anton Petrea, a declarat, sambata seara, dupa meciul cu UTA Arad, scor 3-0, ca aceasta victorie nu poate fi pusa la indoiala si ca il bucura faptul ca Florinel Coman a marcat.

"Stiam ca va fi un meci dificil, cu un adversar care se apara destul de bine, si asta s-a facut in prima repriza. In repriza a doua a fost mult mai bine. Victoria noastra cred ca nu poate fi pusa la indoiala.

Ne lipsesc jucatorii accidentati. Am cautat solutii, am mai mutat si cred ca ne-a iesit pana la urma. Ma bucur ca Florinel a marcat. Usor, usor o sa isi revina la forma in care era", a spus Petrea pentru posturile care transmit Liga I.

De cealalta parte, Laszlo Balint a declarat ca jucatorii sai au facut un efort considerabil si ca este un esec din care trebuie sa invete. "Dezamagirea este destul de mare. Aveam asteptari. Din punct de vedere defensiv cred ca am stat destul de bine. Eliminarea lui Rosu a fost un moment psihologic important

. Pana la urma vreau sa-mi felicit baietii pentru ca au facut un efort considerabil. Etapa urmatoare o sa jucam fara trei jucatori importanti. Poate ar trebui sa avem parte de mai mult respect. De la margine aveam impresia ca avem nevoie de un fileu sa nu ii atingem pe cei de la FCSB. O infrangere din care trebuie sa invatam", a afirmat tehnicianul.

Formatia FCSB a invins, sambata seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa UTA Arad, intr-un meci din etapa a XII-a a Ligii I.

Au marcat Man '76 (penalti acordat pentru un fault la Octavian Popescu), Coman '90 si Olaru '90+2.

In minutul 58 de la oaspeti a fost eliminat Nelut Rosu, dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...