Dramatism în primul meci pentru Edi Iordănescu ca antrenor la FCSB

Luni, 23 August 2021, ora 23:28
7420 citiri
Edi Iordănescu și Tănase. Foto: Facebook / Edi Cavani

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut, luni, pe Arena Naţională, în compania echipei Sepsi OSK, în etapa a VI-a a Ligii I. A fost primul meci pentru antrenorul Edward Iordănescu la conducerea tehnică a FCSB.

Pentru FCSB a marcat Fl. Tănase, în minutul 58, iar pentru Sepsi a punctat Aganovici '36.

0-1: Aganovici a marcat din lovitură liberă

1-1: Fl.Tănase a egalat, după ce a reluat cu capul din pasa lui Cristea

În minutul 67, Vlad a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Mitrea. Lovitura a fost acordată după un fault al lui Ovidiu Popescu asupra lui Păun.

FCSB: Vlad - Creţu, Vinicius, Cristea, Radunovic - Oct. Popescu, Ov. Popescu (Perianu '85), Olaru - Cordea (I.Stoica '85), Fl. Tănase, Coman (Mamut '71). Antrenor: Edward Iordănescu

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Tamaş (Dumitrescu '89) - Aganovic (Ashkovski '78), Fofana (Tincu '56), Păun - Golofca (Gonzalez '77), Bojic (Chunchukov '46), Ştefănescu. Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Ov. Popescu '10, Creţu '73 / Ninaj '55, Păun '64. Ştefănescu '68

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Valentin Avram, Alexandru Cerei – Iulian Călin

Observatori: Corneliu Fecioru, Paul Mincu

FCSB a irosit o nouă șansă de a deveni campioană. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi, cu Florinel Coman accidentat
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Meciul de la Sf. Gheorghe a...
Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...
#FCSB, #Edi Iordanescu antrenor FCSB, #FCSB rezultate Liga 1, #FCSB Sepsi rezultat , #FCSB