FCSB a oferit dovada amicalului care a salvat-o de carantina. Rezervele ros-albastrilor au invins o echipa de liga a treia din Turcia

Joi, 14 Ianuarie 2021, ora 23:11
2396 citiri
FCSB a jucat un amical in Turcia

FCSB a postat joi seara pe Facebook imagini de la partida disputata in urma cu o zi de echipa antrenata de Anton Petrea in stagiul din Antalya, oferind totodata si detalii legate de meci, conform news.ro.

"FCSB a incheiat stagiul de pregatire din Antalya cu o partida amicala disputata impotriva celor de la Kemerspor (echipa de liga a treia), in cadrul turneului Corendon Cup. Ros-albastrii au castigat cu 3-2 partida disputata la Gloria Sports Arena, golurile echipei noastre fiind reusite de Ionut Vina, care a deschis scorul in minutul 15, respectiv Razvan Oaida, care a inscris in minutele 25 si 55", se arata pe pagina de Facebook a FCSB.

Anton Petrea a folosit urmatoarea formula de echipa impotriva Kemerspor: Tarnovanu - Ov. Popescu, Ciuciulete, Soiledis, Pantea - Sut - Oaida, Vina - Buziuc, Fulga, Oct. Popescu. La pauza meciului au intrat Udrea, Nita si Perianu, care i-au inlocuit pe Tarnovanu, Oct. Popescu si Sut.

Daca nu ar fi existat acest meci amical organizat pe ultima suta de metri, exista pericolul ca FCSB sa intre in carantina la revenirea in tara.

Delegatia FCSB s-a intors joi dupa-amiaza in Bucuresti, urmand sa joace vineri seara cu Astra Giurgiu, in Liga 1.

FCSB a irosit o nouă șansă de a deveni campioană. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi, cu Florinel Coman accidentat
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Meciul de la Sf. Gheorghe a...
Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...