FC Botosani, victorie cu Gaz Metan Medias, scor 4-1, in ultima etapa din play-off-ul Ligii I. Ardelenii au avut un jucator mai putin din minutul 72

Sambata, 01 August 2020, ora 23:49
2382 citiri

Formatia FC Botosani a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Gaz Metan Medias, in ultima etapa a play-off-ului Ligii I. Gaz Metan a evoluat cu un jucator mai putin din minutul 72.

Pentru FC Botosani au marcat Ofosu '1, Keyta '23, Florescu '25 si Roman '87, iar pentru Gaz Metan a inscris Trif '27.

FC Botosani: Pap - Harut, Chindris, Seroni, Tiganasu - Cimpanu, Rodriguez - Keyta (Roman '67), Florescu (Babunski '67), Ofosu (Caia '80) - Dugandzic (Patache '86). Antrenor: Marius Croitoru

Gaz Metan: Popa - Butean, Larie, Nielsen, Velisar - Diakota (Nicula '86), Chamed - Romeo (Dogaru '73), Ciocan (Avram '80), Trif - Cardoso. Antrenor: Dusan Uhrin

Cartonase galbene: Rodriguez '39 / Chamed '37, '72, Romeo '70, Ciocan '74

Cartonas rosu: Chamed '72

Arbitri: Lucian Rusandu - Alexandru Voda, Adrian Vornicu - Kovacs Szabolcs

Observator: Marian Dorobantu

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...