Egal intre Botosani si Astra in primul meci al etapei. La moldoveni a debutat sirianul Al Mawas care a creat isterie in tara sa

Vineri, 11 Decembrie 2020, ora 20:02
2706 citiri

Formatia FC Botosani a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul sustinut, vineri, pe teren propriu, in compania echipei Astra Giurgiu, in etapa a XIII-a a Ligii I.

Pentru FC Botosani a marcat Keyta, in minutul 69 din penalti, iar pentru Astra Giurgiu a inscris Montini, in minutul 55.

FC Botosani: Pap - Braun, Harut, Chindris, Holzmann - Florescu, Rodriguez, Ongenda (Camara '82), Tircoveanu (Toutouh '67), Al Mawas - Keyta. Antrenor: Marius Croitoru

Astra Giurgiu: Lazar - Sousa, Dima, Graovac, Radunovic - Merloi, Crepulja, Canadjidja (Wutrich '90+4), Gheorghe (Balaure '73) - Budescu, Stahl (Montini '55).Antrenor: Eugen Neagoe

Cartonase galbene: Keyta '63, Florescu '84 / Sousa '41, Canadjidja '77, Dima '84, Budescu '90+3

Meciul a fost arbitrat de o brigada formata din Iulian Calin (central), George Florin Neacsu, Ciprian Florin Dansa (asistenti) si Vlad Baban (rezerva).