FC Barcelona, victorie cu 4-0 la primul meci oficial al sezonului. Pustiul Ansu Fati a fost eroul catalanilor

Luni, 28 Septembrie 2020, ora 09:05
3049 citiri

Echipa FC Barcelona a debutat cu o victorie in noua editie a campionatului de fotbal al Spaniei, sub comanda fostului selectioner olandez Ronald Koeman, impunandu-se pe teren propriu, cu scorul de 4-0, in fata formatiei Villarreal, duminica seara, intr-o partida contand pentru etapa a treia din Primera Division.

Conform agerpres.ro, eroul meciului a fost tanarul atacant Ansu Fati (17 ani), autorul unei duble intr-un interval de doar cinci minute (15, 19), tot el fiind cel care a provocat penalty-ul in urma caruia Lionel Messi a majorat avantajul gazdelor (35). Barca a punctat pentru a patra oara in finalul primei reprize, in urma autogolului lui Pau Torres (45).

FC Barcelona a inceput sezonul cu intarziere, beneficiind de o vacanta mai lunga in urma participarii la turneul Final 8 al Ligii Campionilor de la Lisabona, unde a fost eliminata in sferturile de finala (2-8 cu Bayern Munchen).

Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...