Surpriza uriasa in Liga 1: "lanterna rosie" FC Arges a castigat primul meci in deplasare. Golul victoriei, in prelungiri

Joi, 14 Ianuarie 2021, ora 19:19
3502 citiri
FC Arges a castiga la Botosani

FC Arges a invins-o pe FC Botosani cu scorul de 1-0 (0-0), joi seara, in deplasare, intr-o partida din etapa a 16-a a Ligii I de fotbal, conform agerpres.ro.

FC Arges a obtinut prima sa victorie in deplasare din acest sezon, prin golul marcat de francezul Sylvain Deslandes (90+2), dupa o lovitura libera executata de Nicolae Musat, la care portarul Hidajet Hankic nu a putut retine balonul. Deslandes a reusit primul sau gol in Liga I.

FC Botosani a dominat meciul de la un capat la altul, dar a facut-o steril, nereusind sa isi creeze prea multe ocazii clare de gol. Cele mai bune situatii au fost ratate de sirianul Mahmoud Al Mawas, portarul Alexandru Greab avand doua interventii foarte bune.

Meciul a consemnat si debutul cuplului de antrenori Mihaita Ianovschi-Andrei Prepelita la FC Arges.

FC Arges si-a luat astfel revansa dupa ce in prima etapa a campionatului pierdea la Pitesti cu 2-3 meciul cu FC Botosani.

FC Arges ramane pe ultimul loc in ciuda acestui succes, venit dupa sase etape (trei egaluri, trei esecuri).

FC Botosani venea dupa o serie de cinci meciuri fara infrangere, o victorie si patru egaluri.

Cine e ungurul care a dat lovitura la ATP Țiriac Open. Cea mai mare surpriză a turneului de la București
Turneul de tenis Ţiriac Open (ATP 250), care se desfășoară la Baza Sportivă Năstase/Marica din Capitală, în perioada 15-21 aprilie, a consemnat joi cea mai mare surpriză de până în...
Surpriză în tenis. Românca principală favorită a fost eliminată în primul tur
Perechea Monica Niculescu/Miyu Kato (România/Japonia), cap de serie numărul 1, a fost eliminată, miercuri, în primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Rouen. Românca şi colega sa...