Europa League: Nicolae Stanciu, meci dramatic pe terenul lui Arsenal. Slavia Praga, aproape de semifinale. Toate rezultatele

Vineri, 09 Aprilie 2021, ora 00:06
5995 citiri
Nicolae Stanciu

Formatia Slavia Praga, la care joaca Nicolae Stanciu, a remizat, joi seara, in deplasare, scor 1-1, cu echipa Arsenal Londra, in prima mansa a sferturilor de finala din Europa League, conform news.ro.

Stanciu a fost titular si a jucat pana in minutul 84.

Gazdele au marcat prin Pepe, in minutul 86, iar Slavia a egalat in minutul 90+4, prin Holes.

Tot joi, AS Roma a invins in deplasare Ajax Amsterdam, scor 2-1, revenind de la 0-1. In minutul 53, Ajax a ratat un penalti prin Tadic. Au marcat Klaassen '39 pentru gazde si Pellegrini '57 si Ibanez '87 pentru oaspeti.

In Spania, Manchester United s-a impus cu 2-0 in confruntarea cu Granada. Au inscris Rashford '31 si Bruno Fernandes '90 (penalti).

In Croatia, Villarreal a invins cu 1-0 Dinamo Zagreb, golul fiind marcat de Moreno, in minutul 44, din penalti.

Partidele retur vor avea loc la 15 aprilie.

Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...
Gigi Becali anunță o adevărată revoluție la FCSB. Câți jucători va aduce patronul echipei și câți Meme Stoica
Gigi Becali a anunțat noua sa strategie în materie de transferuri la club după ce va câștiga campionatul. FCSB este aproape campioană dar patronul FCSB vrea să ajungă în grupele Ligii...