Duelul romanilor din Europa League s-a incheiat la egalitate. Gol de senzatie Stanciu, Ianis Hagi a raspuns cu o pasa decisiva

Joi, 11 Martie 2021, ora 21:49
7149 citiri
Nicolae Stanciu

Internationalii romani Nicolae Stanciu (Slavia Praga) si Ianis Hagi (Glasgow Rangers) au fost adversari directi joi seara, in prima mansa din optimile de finala din Europa League, a doua competitie continentala.

Desfasurarea LIVE a meciului:

*Scor final 1-1.

*Stanciu a fost si el schimbat, in minutul 76.

*Ianis Hagi e schimbat in minutul 62, la scorul de 1-1.

*Rangers egaleaza in minutul 36, dupa o pasa de gol data de Ianis Hagi.

*Stanciu trece pe langa 2-0 in minutul 33, cu un alt sut periculos, care nu-si gaseste tinta.

*Minutul 7 aduce deschiderea scorului. Nicolae Stanciu marcheaza cu un sut superb, 1-0 Slavia.

*Ambii romani sunt titulari, intr-un meci arbitrat de o brihada din Romania, condusa de Ovidiu Hategan. Iata echipele de start:

Slavia Praga: Kolar - Bah, Kudela, Zima, Boril - Sima, Stanciu, Holes, Provod, Olayinka - Kuchta

Glasgow Rangers: McGregor - Patterson, Goldson, Helander, Barisic - Kamara, Davis, Aribo - I. Hagi, Morelos, Kent

Gica Hagi s-a comparat cu Leo Messi: "Imi aduce aminte de mine". Cine este idolul din viata romanului

Scandalos. Cine e sportiva data in judecata pentru ca a ramas insarcinata. I-a fost taiat si salariul pe o luna

Celebrul "Maracana" nu mai exista. Care va fi noul nume al stadionului din Rio. Polemica uriasa in jurul deciziei

10 martie 1974 - Povestea celui de-al patrulea titlu mondial cucerit de Romania la handbal masculin

Amenințat cu absența de la Euro, Ianis Hagi a reacționat și a luat prima decizie: ”Cum a spus și tata...”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord, nici contra Columbiei, prezența sa la Euro 2024 fiind pusă sub semnul...
Presiune pe Edi Iordănescu la Euro: ”Dacă nu-l ia pe Ianis, are scandal”
Fotbalistul echipei naţionale a României, Ianis Hagi, autorul unui gol în amicalul cu Columbia de marţi seara, nu crede că va rata lotul primei reprezentative pentru EURO 2024 chiar dacă...