EURO 2020: Statistica uluitoare la meciul Spania - Suedia! Ce s-a intamplat in primele 20 de minute ale partidei

Marti, 15 Iunie 2021, ora 12:24
3913 citiri
Euro 2020 FOTO facebook

Spania si Suedia au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci care a generat o statistica incredibila.

In primele douazeci de minute ale meciului, spaniolii au avut o posesie zdrobitoare, tinand mingea 90% din timp.

Lucrurile s-au schimbat putin pana la final, cand procentajul a scazut la 75 %, dar cu toate acestea meciul s-a incheiat 0-0.

In celalalt meci al grupei, Slovacia a invins Polonia cu 2-1, fiind pe primul loc dupa prima faza a grupelor.

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
#Spania Suedia 0 0, #posesie Spania, #Euro 2020, #meci, #statistica , #Euro 2020